مركز مشاوره تحصيلي ايران مشاوره
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 17372
تعداد نوشته ها : 564
تعداد نظرات : 1
javascript:void(0)

جدول شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96

میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96
میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96

علاوه بر جذب بسیاری از داوطلبان در مقطع کاردانی و کارشناسی(به صورت با آزمون و بدون آزمون) در دانشگاه آزاد،شاهد جذب دانشجویان به این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دو صورت با آزمون و بدون آزمون نیز هستیم که داوطلبان ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به طور کامل به آن پرداخته ایم به صورت بدون کنکور امکان تحصیل در این دو مقطع را در دانشگاه آزاد خواهند داشت.در رابطه با میزان شهریه دانشگاه آزاد نیز باید بگوییم که دانشگاه آزاد همانند دیگر دانشگاه ها یک شهریه ثابت و یه شهریه متغیر دارد که میزان شهریه متغیر دانشجویان بستگی به تعداد واحدهای عملی – نظری آنان خواهد داشت.ضمن اینکه  دانشگاه آزاد با توجه به خدماتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهد، شهریه بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه ها از جمله دانشگاه های سراسری، پیام نور و علمی کاربردی دریافت می کند. در ادامه مطلب میزان شهریه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد را در اختیارتان قرار داده ایم.

شنبه بیستم 3 1396
(0) نظر

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان
شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

دانشگاه های کشور انگلستان به دلیل سطح بالای آموزش از با کیفیت ترین و معتبرترین دانشگاه ها در دنیا محسوب می شود که تحصیل در دانشگاه های این کشور آرزوی بسیاری از دانشجویان می باشد.با تحصیل در دانشگاه های انگلستان اخذ بورسیه تحصیلی و یافتن شغل مناسب میسر خواهد بود و تسهیلات ویژه ای به دانشجویان و فارغ التحصیلان برای دریافت اقامت داده خواهد شد. همچنین این کشور به دلیل امکاناتی بسیار ویژه ای که در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد باعث شده که متقاضیان زیادی در بسیاری ازسایر کشور ها خواستار تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور شوند و یا برای اقامت دائمی در این کشور اقدام نمایند. ضمن اینکه دریافت پذیرش از کالج ها و دانشگاه های انگلستان در مقایسه با کشوری چون ایالات متحده آمریکا راحت تر می باشد.

شنبه بیستم 3 1396
(0) نظر

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا
شرایط تحصیل پزشکی در آمریکا

در رابطه با تحصیل پزشکی در کشور آمریکا باید بگوییم که ایالات متحده آمریکا ضمن دارا بودن سیستم آموزشی بسیار پیشرفته با بیش از 150 دانشکده پزشکی، متقاضیان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب کرده است.طول دوره تحصیل در رشته پزشکی,۷ سال می باشد که فرد متقاضی به دو طریق می تواند برای تحصیل در این رشته اقدام نماید.1- پس از دوره پیش دانشگاهی در ایران :متقاضیانی که نمرات عالی را در دبیرستان و پیش دانشگاهی کسبمی نمایند می توانند مستقیما برای رشته پزشکی اقدام  و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارسال نمایند.2-پس از گذراندن یک دوره ۴ ساله علوم پایه : در این مورد برای دانشجویان بومی یا خارجی آمریکا تفاوتی وجود ندارد و کسی که بخواهد در آمریکا پزشکی بخواند،ملزم به گذراندن این ۴ سال می باشد، حال چه در آمریکا و یا در خارج از آمریکا و این دوره 4 ساله در واقع 4 سال اول از دوره 7 ساله تحصیل پزشکی در آمریکا می باشد.

شنبه بیستم 3 1396
(0) نظر

اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96

اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96
اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 96

تاثیری که مصاحبه در قبولی دکتری دانشگاه آزاد دارد به اندازه آزمون کتبی مهم است و این تاثیر 50 درصدی باعث شده که تمامی داوطلبان این مصاحبه را برای خود سخت و به کابوسی بزرگ تبدیل کنند. هرچند که امسال حتی نسبت به سال های گذشته این مصاحبه با توجه به ادغام آزمون دکتری سراسری و آزمون دکتری دانشگاه آزاد اهمیت و جایگاه بیشتری در قبولی دکتری دارد و همچنین کسب نمره در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بسیار راحت تر از آزمون کتبی می باشد.آزمون دکتری امسال با سال های قبل تفاوت بسیار بزرگی داشت که این تفاوت ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد با آزمون دکتری دانشگاه های سراسری با یکدیگر بود که طی آن تمامی داوطلبان در روز 12 فروردین در جلسه آزمون شرکت کردند و نتایج در تاریخ 29 اردیبهشت اعلام شد و تمامی داوطلبان پس از اعلام نتایج اقدام به انجام به انتخاب رشته نمودند.

شنبه بیستم 3 1396
(0) نظر

نحوه برنامه ریزی و مشاوره کنکور 97

مشاوره کنکور 97
مشاوره کنکور 97

در رابطه با مشاوره کنکور شاید شما مقالات بسیاری را خوانده و یا با افراد متفاوتی از جمله دوستان خود و یا اعضای خانواده و… مشورت کرده و تجربه  های آن ها را شنیده باشید. این نکته ی بسیار مثبتی است که شما داوطلبان  و یا به اصطلاح رایج کنکوری ها به دنبال یافتنن راهی برای طی این مسیر پر فراز و نشیب و رسیدن به رشته ی مورد علاقه خود می باشید. با توجه به همه ی این موارد قبل از هرچیزیی باید بدانید که در زمان کنکور و در درس خواندن چه نکته هایی را باید رعایت کرده تا موفقیت به شما نزدیک تر شود. مشاوران مرکز ایران مشاوره برای همراهی شما و کمک به حل  اضطراب کنکور این مقاله را تهیه کرده اند که بتوانید با استفاده از این مقاله و انجام روش هایی ارائه شده در آن ، کنکوری موفق و لذت بخش را تجربه نمایید. برای رسیدن به این منظور از شما درخواست داریم که تا پایان این مقاله ماراا همراهی نمایید.

شنبه بیستم 3 1396
(0) نظر

درصد و نمونه کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه سراسری قم 95 – 96

رتبه و کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه دولتی قم 95 – 96
رتبه و کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه دولتی قم 95 – 96

هر ساله شاهد رقابت شدید میان داوطلبان کنکور تجربی برای کسب رتبه قبولی در رشته پزشکی هستیم که این رقابت هر ساله به دلیل مفهومی تر شدن سوالات کنکور بیشتر می شود. بنابراین چنانچه شما هم خواستار قبولی در رشته پزشکی هستید می توانید برای آشنایی بیشتر با رتبه قبولی رشته پزشکی دانشگاه دولتی در قسمت زیر چندین نمونه از کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی سراسری ۹۵ – ۹۶ دانشگاه دولتی قم را مشاهده نمایید.

پنج شنبه هجدهم 3 1396
(0) نظر

دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96
دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96

با توجه به بازه زمانی کوتاهی که تا برگزاری کنکور سراسری 96 باقی مانده است و پس از آن نوبت به انجام مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری 96 می رسد لازم دانستیم که برای آگاهی شما داوطلبان کنکوری از تمامی موارد مرتبط با انتخاب رشته کنکور سراسری از جمله تاریخ انتخاب رشته کنکور سراسری 96، تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکورسراسری 96، مشاوره انتخاب رشته کنکور و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 96 مقاله ای ترتیب دهیم تا پاسخگوی سوالات شما داوطلبان باشد.

پنج شنبه هجدهم 3 1396
(0) نظر

درصد و نمونه کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه سراسری گیلان 95 – 96

رتبه و کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه دولتی گیلان 95 – 96
رتبه و کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه دولتی گیلان 95 – 96

چنانچه شما داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی هستید بایستی بدانید که این رشته یکی از رشته های بسیار محبوب در تمامی جهان و  همچنین در کشور ایران می باشد و به دلیل تقاضای بسیاری از داوطلبان برای تحصیل در این رشته فضای رقابتی سنگینی درر کنکور سراسری تجربی ایجاد شده است. نظام آموزشی پزشکی کشور در 4 دوره علوم پایه ،فیزیوپاتولوژی ،کارآموزی بالینی ، کارورزیی بالینی می باشد.

پنج شنبه هجدهم 3 1396
(0) نظر

درصد و نمونه کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه سراسری تهران 95 – 96

رتبه و کارنامه قبولی رشته پزشکی دانشگاه دولتی تهران 95 – 96

در رابطه با رشته پزشکی بایستی بگوییم که این رشته در تمامی دنیا دارای وجه ی اجتماعی بسیار بالا و همچنین جز اولین رشته های حساس و دشواری است که شما علاقه مندان قبل از تحصیل باید به آن توجه نمایید. رشته پزشکی دارای 4 مقطع است که شامل 1- مقطع علوم پایه که 22 و نیم سال زمان می برد. 2- مقطع فیزیوپاتولوژی که 1 ساله است. 3- مقطع استیجری که مدت زمان گذراندن ان 2 سال است. 4- مقطع اینترنی که زمان آن 1 سال و نیم می باشد. همچنین در ادامه مطلب چندین نمونه از کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی سراسری ۹۵ – ۹۶ دانشگاه سراسری تهران را در اختیارتان قرار داده ایم.

پنج شنبه هجدهم 3 1396
(0) نظر

درصد و نمونه کارنامه قبولی رشته پرستاری دانشگاه سراسری مشهد 95 – 96

کارنامه و رتبه قبولی رشته پرستاری دانشگاه دولتی مشهد 95 - 96
کارنامه و رتبه قبولی رشته پرستاری دانشگاه دولتی مشهد 95 – 96

قابل توجه آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته پرستاری هستند به اطلاع می رسانیم که رشته پرستاری یکی از شاخه های علوم پزشکی محسوب می شود که با توجه به فرصت های شغلی این رشته متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است.چنانچه شما هم علاقمند به کسب رتبه قبولی در رشته پرستاری هستید لازم است بدانید که برای کسب رتبه و درصد قبولی رشته پرستاری دروس اختصاصی تقریبا باید 60 و دروس عمومی 40 باشد که در ادامه مطالب برای آگاهی بیشتر شما داوطلبان عزیز مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره چندین نمونه از کارنامه و رتبه قبولی رشته پرستاری دانشگاه دولتی مشهد 95 – 96 را در اختیارتان قرار داده اند.

پنج شنبه هجدهم 3 1396
(0) نظر
X