مركز مشاوره تحصيلي ايران مشاوره
صفحه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 17379
تعداد نوشته ها : 564
تعداد نظرات : 1
javascript:void(0)

مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶

انتخاب رشته کنکور تجربی 96
انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶

 

بعد از کنکور سراسری به مرحله مهم و حساس انتخاب رشته می رسیم که یکی از تصمیمات بزرگ در زندگی هر فردی است که می خواهد در مقاطع بالاتر تحصیل نماید. باتوجه به علاقه بسیاری از داوطلبان به تحصیل در رشته تجربی ، سال ۹۶ هم مانند سالهای گذشته حدود ۵۰ درصد از داوطلبان کنکور در گروه رشته تجربی قرار دارند و این در حالی است که تعداد صندلی های دانشگاه در انتخاب رشته کنکور تجربی بسیار کمتر از رشته ریاضی خواهد بود. بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش ۵۸۰ هزار و ۳۰۱ داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی رقابت خواهند کرد که اکثریت این داوطلبان علاقه مند به رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و سایر رشته های پیراپزشکی می باشند و این موضوع رقابت را برای کنکوری های تجربی دشوارتر می سازد همچنین تحصیل پزشکی  رویای بسیاری از داوطلبان تجربی می باشد. به همین خاطر وجود اینگونه مسائل در رشته ی تجربی میزان استرس و دغدغه داوطلبان انتخاب رشته کنکور تجربی را افزایش می دهد که این مسئله حتی به مرحله انتخاب رشته در دبیرستان ها هم کشانده شده است و روز به روز  میزان علاقمندان رشته تجربی و تحصیل پزشکی بالاتر رفته و ورود به دانشگاه های پزشکی سخت تر می شود.

در ادامه مرکز ایران مشاوره به منظور راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶ این مقاله را برایتان فراهم کرده است و داوطلبان برای آشنایی و پاسخ به سوالات خود در زمینه انتخاب رشته می توانند تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایند.

چهارشنبه بیست و هفتم 2 1396
(0) نظر

کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی دولتی ۹۵ – ۹۶

 

کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی سراسری 95 - 96
کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی سراسری ۹۵ – ۹۶

 

رشته پزشکی یکی از رشته ها پرطرفدار یا به عبارتی میتوان گفت پرطرفدار ترین رشته در کشور ما می باشد.هرساله نیمی از داوطلبان کنکور سراسری که در رشته تجربی به رقابت می پردازند رشته پزشکی را یکی از اولویت های اصلی انتخاب رشته خود می دانند.در انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۶ هم طرفداران این رشته مانند سال های قبل آماده انجام یک انتخاب رشته خوب و شرکت در دانشگاه های مختلف و دوره های مختلف در رشته پزشکی می باشند.قبولی پزشکی هم در انتخاب رشته کنکور ۹۶ و هم در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ نیز ممکن است و داوطلبانی که در انتخاب رشته اصلی موفق به قبولی نشده اند شانس خود را برای قبولی در این دوره ها امتحان می کنند.

برای انجام یک انتخاب رشته مناسب بهتر است از رتبه های قبولی پزشکی سال های قبل اطلاعات کافی داشته باشیم.در انتخاب رشته کنکور تجربی ۹۶ اطلاع از کارنامه و رتبه قبولی رشته پزشکی سراسری ۹۵ بسیار کارآمد و کمک کننده می باشد.در ادامه تعدادی از این نمونه کارنامه ها را مشاهده خواهید کرد.همچنین برای دریافت مشاوره تحصیلی می توانید از بخش نظرات با مشاوران ایران مشاوره در تماس باشید.

چهارشنبه بیست و هفتم 2 1396
(0) نظر

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶

روزهای پس از کنکور کارشناسی ارشد تا زمان صدور کارنامه و پس از آن انتخاب رشته مراحل چالش برانگیزی است و معمولا داوطلبان در این دوران به دلیل عدم آگاهی از نتیجه نهایی انتخاب رشته خود دچار استرس می شوند ، این وضعیت برای داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به داوطلبان کنکور کارشناسی بهتر است.

برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی در مراحل انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد به شما پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. پس از انتخاب رشته برخی از داوطلبان از رشته پذیرفته شده خود رضایت دارند و برخی دیگر نیز به دنبال فرصتی برای جبران هستند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فرصتی طلایی برای قبولی در رشته دلخواه داوطلبان است. تمامی داوطلبانی که شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ را داشته  باشند می توانند در این مرحله انتخاب رشته مجدد کنند.

این انتخاب رشته بر اساس اعلام نیاز دانشگاه ها در رشته های مورد پذیرش انجام میشود و از این طریق هم ظرفیت دانشگاه ها تکمیل می شود و هم داوطلبانی که در انتخاب رشته اصلی موفق به قبولی نشده اند و یا از انتخاب خود رضایت کافی ندارند می توانند شانس خود را مجددا امتحان کند.

جمعه بیست و دوم 2 1396
(0) نظر

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۶ – ۹۷اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۶ – ۹۷

نتایج آزمون تیزهوشان 96 - 97
نتایج آزمون تیزهوشان ۹۶ – ۹۷

 

امروزه با توجه به نیاز جوامع به پیشرفت علم و تکنولوژی و لزوم پایه قوی علمی در دانش آموزان هرساله تغییرات بسیاری در مدارس و مراکز آموزشی در جریان است به همین دلیل مدارس تیزهوشان طرفداران بسیاری در میان خانواده ها و جامعه دارد.  آزمون های تیز هوشان به منظور شناخت و استعداد یابی دانش آموزان و ورود دانش آموزان به مدارس استعداد درخشان صورت می گیرد . این ازمون ها در ۲۲ پایه آزمون تیز هوشان ششم به هفتم و نهم به دهم برگزار می شود. مرکز ایران مشاوره در این مقاله شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان و همچنین  زمان ثبت نام و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ۹۶ – ۹۷ را برایتان فراهم کرده اند.

شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم ۹۶ – ۹۷

  • داشتن تابعیت ایرانی
  • کسب نمرات عالی در تمامی درس ها و یا یکی از درس ها در نوبت دوم پایه پنجم در سال ۹۲-۹۳ (تمامی نمرات ترم دوم پایه پنجم بایستی خیلی خوب باشد و اگر در دانش آموز در یکی از درس ها نمره خوبی گرفته باشد مشکلی نخواهد بود.)
  • ثبت نام در آزمون تیزهوشان ۹۶ – ۹۷ اینترنتی می باشد و خود داوطلب مسئول صحت ثبت مراحل ثبت نام می باشد.
جمعه بیست و دوم 2 1396
(0) نظر

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96
تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

هرساله به دلیل آن که برخی از داوطلبان کنکور در مرحله انتخاب رشته دچار مشکل شده اند و یا از انتخاب رشته خود راضی نبودند تکمیل ظرفیت کنکور سراسری  انجام می شود که این فرصتی است که داوطلبان بار دیگر به منظور تصحیح ، تصمیم به انتخاب رشته تکمیل ظرفیت می گیرند. حائز اهمیت است که آن دسته از داوطلبانی که انتخاب رشته موفق داشته اند هم می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ شرکت کنند.همچنین برخی از داوطلبان  که در دانشگاه پذیرفته شده اند اما از دانشگاه و رشته خود رضایت ندارند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ شرکت کنند و لازم به ذکر است که اگر تکمیل ظرفیت شما پذیرفته نشد مشکلی پیش نخواهد آمد و داوطلبان می توانند در رشته پذیرفته شده خود تحصیل کنند. تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶۶ برای آنهایی که در رشته تجربی آزمون داده اند جالب توجه نبود اما برای داوطلبان رشته های انسانی ، هنر ، زبان و ریاضی به دلیل تنوع در رشته های معرفی شده خبر بسیار خوبی بوده است.

جمعه بیست و دوم 2 1396
(1) نظر


تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 96
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶

شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ فرصتی طلایی برای داوطلبانی است که می خواهند در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند اما موفق به قبولی در  انتخاب رشته نشده و یا از رشته و یا دانشگاهی که در آن پذیرش شده اند رضایت ندارند. هرساله سازمان سنجش اطلاعیه ای درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری در سایت اعلام کرده و پس از آن دانشگاه های کشور در رشته هایی که ظرفیت خالی برای جذب دانشجوی بیشتر را دارا می باشند اعلام آمادگی میکند. در این مقاله قصد داریم، تمامی مطالب مورد نیاز داوطلبانی که می خواهند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ شرکت کنند را بیان کند.با ما همراه باشید

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 

در حال حاضر تاریخ ثبت نام در سایت سازمان سنجش اعلام نشده است اما طبق روال سال های گذشته داوطلبان می توانند در تاریخ ۵ مهرماه ۹۶ به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه و با ثبت اطلاعات فردی در قسمت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد و با توجه به لیست رشته های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۹۶ مشخص شده اقدام به انتخاب رشته نمایند.

امسال هم مانند سال های گذشته پس از اعلام زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری در مهرماه داوطلبان می توانند با در نظر گرفتن لیست رشته محل های تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری ۲۰ انتخاب به ترتیب و اولویت علاقه خود داشته باشند.در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نکته ی مهم این است که داوطلبان بایستی از آخرین فرصت خود نهایت بهره را ببرند و در عین حال دقت فراوان داشته باشند زیرا که پس از قبولی در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری حق اعتراض به رشته پذیرفته شده ندارند و رشته/محل قبلی آن ها لغو خواهد شد.

پنج شنبه بیست و یکم 2 1396
(0) نظر
X